Στα πλαίσια του προγράμματος etwinning ” Ο @Παπάκης εκπαιδεύει τα Δευτεράκια στη σωστή χρήση του διαδικτύου” στο οποίο συμμετέχω (70ο ΔΣ Αθηνών)  σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς Μαρία Παππά (96ο ΔΣ Αθηνών), Γιώργο Κουκούλη (4ο ΔΣ Ανατολής Ιωαννίνων) και Μαρία Μανιώτη (1ο ΔΣ Αγ.Θεοδώρων Πελοποννήσου) φτιάξαμε το παρακάτω κουίζ που αφορά στα προσωπικά δεδομένα. Τους διαλόγους τους συνέταξα εγώ και μετά οι μαθητές/-τριες και των 4 σχολείων κλήθηκαν να δώσουν τις δικές τους απαντήσεις. Οι τελικές απαντήσεις στα κουίζ είναι σύνθεση/αποδελτίωση των απαντήσεων των μαθητών/-τριών.

Για να δείτε τον διάλογο σε μεγέθυνση, κάντε κλικ στο εικονίδιο στην επάνω δεξιά γωνία της εικόνας. Προσοχή, σε κάθε ερώτηση, υπάρχουν περισσότερες της μίας σωστές απαντήσεις.

Καλή επιτυχία!